Haftalık Bülten #45: CZ'nin İstifası, Abu Dhabi Finance Week, Kriptoda Staking Sanatı

Geçen haftanın gündemi, kriptoda dikkat çeken gelişmeler, ekonomik ajanda, NFT pazar trendleri ve yatırımcılıkta ilk adımlar...

Sponsored by KoinBlockeX Capital

😎 Kripto paraların dinamik dünyasından en son ve en harika gelişmeleri derlediğimiz bültenimizin bu haftaki sayısına hoş geldiniz!

💪 Dijital çağ gelişmeye devam ederken, kripto para piyasaları sürekli olarak gelişmektedir. Görevimiz sizi bu heyecan verici finansal enstrümanlara hazırlamaktır. İster deneyimli bir yatırımcı, ister kriptoya yeni başlamış biri olun, bültenimiz ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bilgiler sunmaktadır.

🚀 Kemerlerinizi bağlayın ve bu haftanın önemli gelişmelerine geçelim!

❤️ Bizlere destek ve motivasyon vermek için bizi takip edebilir, etkileşime geçebilir ve bir üst sekmeden bu bülteni paylaşabilirsiniz.

👉️ Kripto para sektörü son derece hızlı bir şekilde değişmeye devam ederken, bilgi sahibi olmak ve önünüzde uzanan fırsatları kucaklamak çok önemlidir. Bu sayıda, geçen haftanın en önemli kripto para haberlerini inceleyerek, sizi bu heyecan verici finansal sınırda bilinçli kararlar vermeniz ve inanılmaz olasılıkları yakalamanız için gereken bilgilerle donatacağız.

👉️ Sürekli gelişen kripto para piyasalarında olağanüstü ilerlemeler finansal ortamı yeniden tanımlamaya devam ediyor. Yalnızca finansın geleceğini değil, aynı zamanda küresel ekonomiyi de şekillendiren haftanın dikkat çeken gelişmelerini sizler için derledik.

Abu Dhabi Finance Week

Abu Dhabi Finance Week, 2022'de 100'den fazla ülkeyi temsilen 8.000'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen ilk etkinliğin muazzam başarısı üzerine inşa edilen ve hafta boyunca 30'dan fazla farklı aktivite sunacak olan dev bir etkinliktir.

 • 27 - 30 Kasım 2023 tarihleri arasında; Abu Dhabi Finance Week'in ikincisi gerçekleştirilecek.

Küresel ekonomik değişimlerin damgasını vurduğu bir çağda, finans sektörünün dünya çapındaki sorunların üstesinden gelmek için birleşmesine yönelik acil bir talep var. ADFW 23, küresel ekonomik manzarayı etkileyen ekonomik, teknolojik ve sürdürülebilirlik değişimlerinin sunduğu fırsatları ve zorlukları incelemek üzere küresel finans sektörü liderlerini bir araya getirecek. 

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), Ethereum'a (ETH) rakip olan bir blockchain platformudur. Ethereum (ETH) gibi çeşitli blok zinciri projelerini desteklemek için akıllı sözleşmeler kullanan Avalanche cephesinde bu hafta, önemli bir geçiş duyurusu var.

 • 30 Kasım 2023 tarihinde; Avascan artık Avalanche'ın yeni blockchain tarayıcısı olacak.

Avalanche (AVAX), Avascan'in dizginleri eline almasıyla blockchain tarayıcısı Snowtrace'in artık çalışmayacağını açıkladı. Böylelikle, Avalanche'ın yeni blockchain tarayıcısı Avascan olacak ve kullanıcılar için hizmette kesinti olmadan sorunsuz bir geçiş sağlayacak. 

Avascan, Avalanche platformunda işlemler, doğrulayıcılar, delegatörler, varlıklar ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere blockchain keşfi için kapsamlı bir araç seti sunacak. Avalanche'ın X-Chain, P-Chain ve C-Chain olmak üzere 3 ana blok zinciri Primary Network tarafından korunmaya devam edecek.

🎯 Yukarıdaki yenilikler gibi daha fazla gelişmeyi keşfetmeniz için hazırladığımız kapsamlı içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz.

27 Kasım 2023 - Pazartesi

 • 16:00 TSI : ABD - İnşaat İzinleri (Beklenti:📈)

  İnşaat izni, konut piyasasının baş göstergesi olarak kabul edilir. Güçlü mesken aktivitesi, büyük yatırımlar yapmak için yeterli sermayeye sahip olan tüketicileri gösterir ve yapı endüstrisinin sağlıklı olduğunu işaret eder. Yukarı yönde gerçekleşen eğilim, ev yapım sürecinde ilk adımlardan birisi olan iznin elde edilmesini sağlar ve Amerikan doları üzerinde pozitif bir etki yaratır. Aşağı yönde gerçekleşen eğilim ise, Amerikan doları için negatif bir durum oluşturur.

28 Kasım 2023 - Salı

 • 18:00 TSI : ABD - Conference Board (CB) Tüketici Güveni (Beklenti:📉)

  Bu rapor, ekonomik koşullara bağlı olarak tüketicilerin durumlarını ortaya çıkartır. Daha yüksek ölçümler, daha yüksek tüketici iyimserliğini göstermektedir. Tüketiciler iyimser olduğu zaman ekonomiyi canlandıracak olan malları ve hizmetleri daha fazla satın almaya eğimli hale getirecektir. Belirtilen ölçüm, vadeli işlemde ekonomi için beklentileri değerlendirmek amacıyla karşılık veren kişiye sorulan bir aylık anket ile sonuçlanır.

29 Kasım 2023 - Çarşamba

 • 16:30 TSI : ABD - Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) (Çeyreklik) (Beklenti:📈)

  GDP, ekonomik faliyetler için bir ölçüm ve ekonominin sağlıyla ilgili önemli bir göstergedir. GDP 'deki yüzdesel değişim, tüm ekonomideki büyüme oranını gösterir. Tüketim Amerikan GDP değerini etkileyen en büyük değerdir. Çeyrekten çeyreğe rakamlarda oldukça değişim görülebilir. Beklenenden yüksek bir değer çıkması USD için pozitif/boğa, beklenenden düşük bir değer çıkması USD için negatif/ayı piyasası demektir.

30 Kasım 2023 - Perşembe

 • 10:00 Türkiye - Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) (Yıllık) (Beklenti:🤷‍♂️)

  Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GDP) verileri, ülkemizdeki ekonomik hareketlerin boyutunu ve ne kadar sağlıklı göstermektedir. Çeyrek oranda GDP'deki değişim, ekonominin büyüdüğünü gösterir.
  Beklenenden yüksek bir değer çıkması TRY için pozitif/boğa, beklenenden düşük bir değer çıkması TRY için negatif/ayı piyasası demektir.

 • 16:30 TSI : ABD - İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları (Beklenti:📈)

  Son geçen hafta içerisinde işsizlik sigortası için kayda geçmiş olan bireylerin sayısını belirler. Genel anlamda bir işsizlik göstergesidir. Aşağı yöndeki eğilim çalışan insanların daha fazla para harcama eğiminde olduğunu ve tüketimin arttığına işaret eder. Amerikan doları için pozitif bir etkisi vardır. Yukarı yönde açıklanan veriler ise, Amerikan doları için negatif bir etkiye sahiptir.

1 Aralık 2023 - Cuma

 • 19:00 TSI : ABD - FED Başkanı Jerome Powell’ın Konuşması 🎤 

  Fed Başkanı Jerome Powell bir konuşma daha gerçekleştirecek. Kısa vadeli faiz oranlarının düzenlemesini yapan başkan Powell, Amerikan doları üzerinde diğer herkesten daha fazla etkiye sahiptir. Yatırımcılar, önümüzdeki dönemde izlenecek politika yolu ile ilgili öngörülerinden faydalanmak için bu konuşmayı yakından takip eder.

Her gün yeni bir şey öğrenin !

Güne, haberleri okumayı keyifli bir hale getiren Koinbox ile başlayın.

Koinbox, her sabah en önemli haberleri hızlı bir şekilde yayına alır. Haftanın 2 günü size bunları özetler ve doğrudan gelen kutunuza gönderir. Böylece işe giderken veya sabah kahvenizi yudumlarken, içeriklerimizi hızlı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Sıkıcı ve yoğun olabilen geleneksel haberlerin aksine, Koinbox okumak eğlencelidir. En iyi kısmı? Tamamen ücretsizdir ve sadece 3 dakika sürer.

Staking Sanatı: Kriptoda Para Kazanmanın En Kolay Yöntemi!

💨 Kripto yolculuğuna yeni çıkan maceraperestler mutlaka “staking” terimiyle karşılacaktır, çünkü kendisinin sektördeki yeri oldukça önemlidir. Birçok modern kripto ağının temel bir unsuru olan stake etme işlemini anlamak, size kâr için ek yollar sunabilir.

💫 Staking, bir bankanın sabit mevduatının merkeziyetsiz yapısına benzer. Bu süreç, dijital cüzdanınızda belirli miktarda bir kripto para biriminin kilitlenmesini gerektirir. Peki neden bunu yapıyoruz? Stake edilen kripto paralar kendi ağlarının güvenliğini ve işlevselliğini sağlar. Yatırımcılar da bu kripto paraları tutarak işlem doğrulama ve ağ yönetişimi gibi süreçlere dolaylı olarak katkıda bulunur.

🎁 Ödül var mı? Elbette, geleneksel finanstaki faize çok benzer şekilde, katılımcılar genellikle ek kriptolarla ödüllendirilir. Bu iki amaca hizmet eder: staking’e teşvik eder ve sonucunda ağın güvenliğini ve istikrarını güçlendirir.

💥 Kripto macerasına yeni atılanlar için staking iki avantaj sunar: İlk olarak, aktif ticaret yapmadan varlıklarınızı artırma yani pasif gelir yöntemidir. İkinci olarak da, size değişken piyasalarda fevri alım satım kararlarından koruyabilecek bir elde tutma disiplini aşılar.

Sonuç olarak; staking, hem somut ödüller sunan hem de kripto para ekosistemiyle daha derin bir etkileşime teşvik eden stratejik bir hamledir. Kripto yolculuğuna yeni başlayanlar için demir atmaya değer bir kavramdır.

👉️ Dijital sanat ve Blokchain teknolojisinin çarpıştığı NFT pazarı ekosistem olarak yeni bir çağın zirvesinde. Yetenekli sanatçılardan vizyon sahibi koleksiyonerlere kadar, sanat, teknoloji ve ticaretin yakınsamasına tanık oluyoruz. Bu büyüleyici dünyada geçtiğimiz hafta yapılan satışlar inkar edilemez derecede ilgi çekiciydi.

Bu bülten içeriklerinde yer alan haberler, yorumlar, tavsiyeler ve bilgiler güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiştir. Herhangi bir yatırım, finansal, yasal, düzenleyici, muhasebesel, vergisel veya benzeri tavsiye vermeyi amaçlamamaktadır. Paylaşılan bu bilgilerin hatalı, eksik olmasından veya ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan firmamız hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kripto paralar yüksek derecede risk içeren yatırımsal enstrümanlar olup, her yatırımcının mutlak koşul ile kendi araştırmalarını yapması ve bilinen tüm ticari riskleri kabul ederek işlem açması gerekmektedir. Olası açılabilecek ticari işlemlerde anaparanın kaybı da dahil olmak üzere her zaman kayıp olasılığı vardır.

Join the conversation

or to participate.