• K-Labs Research & Insight
 • Posts
 • Haftalık Bülten #42: Elon Musk'ın Olay Yaratan NFT Sözleri, Binance Blockchain Week İstanbul 2023, Düzenleyici Gelişmelerin Etkisi

Haftalık Bülten #42: Elon Musk'ın Olay Yaratan NFT Sözleri, Binance Blockchain Week İstanbul 2023, Düzenleyici Gelişmelerin Etkisi

Geçen haftanın gündemi, kriptoda dikkat çeken gelişmeler, ekonomik ajanda, NFT pazar trendleri ve yatırımcılıkta ilk adımlar...

Sponsored by KoinBlockeX Capital

😎 Kripto paraların dinamik dünyasından en son ve en harika gelişmeleri derlediğimiz bültenimizin bu haftaki sayısına hoş geldiniz!

💪 Dijital çağ gelişmeye devam ederken, kripto para piyasaları sürekli olarak gelişmektedir. Görevimiz sizi bu heyecan verici finansal enstrümanlara hazırlamaktır. İster deneyimli bir yatırımcı, ister kriptoya yeni başlamış biri olun, bültenimiz ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bilgiler sunmaktadır.

🚀 Kemerlerinizi bağlayın ve bu haftanın önemli gelişmelerine geçelim!

❤️ Bizlere destek ve motivasyon vermek için bizi takip edebilir, etkileşime geçebilir ve bir üst sekmeden bu bülteni paylaşabilirsiniz.

👉️ Kripto para sektörü son derece hızlı bir şekilde değişmeye devam ederken, bilgi sahibi olmak ve önünüzde uzanan fırsatları kucaklamak çok önemlidir. Bu sayıda, geçen haftanın en önemli kripto para haberlerini inceleyerek, sizi bu heyecan verici finansal sınırda bilinçli kararlar vermeniz ve inanılmaz olasılıkları yakalamanız için gereken bilgilerle donatacağız.

👉️ Sürekli gelişen kripto para piyasalarında olağanüstü ilerlemeler finansal ortamı yeniden tanımlamaya devam ediyor. Yalnızca finansın geleceğini değil, aynı zamanda küresel ekonomiyi de şekillendiren haftanın dikkat çeken gelişmelerini sizler için derledik.

Binance Blockchain Week İstanbul 2023

Binance Blockchain Week, kişisel ve kurumsal yatırımcıları, girişimcileri, yasal düzenleyicileri, inovatörleri, küresel fikir önderleri ve politika yapıcıları bir araya getirerek geleceğin blockchain teknolojisine yön veren konferansın çok ötesinde bir etkinliktir.

 • 8 - 9 Kasım 2023 tarihleri arasında; Binance Blockchain Week, İstanbul/Türkiye'de gerçekleştirilecek.

Bu yıl gerçekleştirilecek olan konferansın konuşmacıları arasında; Animoca Brands Kurucu Ortağı Yat Siu, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, The Sandbox Kurucu Ortağı Sebastien Borget ve Trust Wallet CEO'su Eowyn Chen gibi önemli isimler bulunuyor. 

Peki neden Türkiye? Çünkü Türkiye'nin canlı kripto para topluluğu ülkeyi dijital ekonomide başlı başına bir güç merkezi haline getirmiştir ve İstanbul bunun kalbidir. Binance Blockchain Week, bu yıl İstanbul'un en modern mekânlarından biri olan Divan Kuruçeşme'de, Boğaz'ın büyüleyici manzarası eşliğinde gerçekleşecek.

Staking Summit 2023

Staking Summit, stake ekosisteminin, Proof of Stake'e tek bir ses vermek ve 110 milyar dolarlık sektörün bundan sonra nereye gideceğini tartışmak için bir araya geleceği bir konferanstır. Staking ile ilgili tüm kişiler ve projelerle 2 gün boyunca 1 odada buluşabilirsiniz.

 • 10 - 11 Kasım 2023 tarihleri arasında; Staking Summit 2023, İstanbul/Türkiye'de gerçekleştirilecek. 

Konuşmacılar arasında; Gnosis Kurucu Ortağı ve CEO'su Martin Köppelmann, Tron Kurucusu Justin Sun, Fantom CEO'su Michael Kong ve Lido Teknoloji Lideri Eugene Pshenichny gibi sektörün önemli isimleri yer alıyor. 

Siz de Wyndham Grand İstanbul'da yapılacak etkinliğe katılarak Doğrulayıcılar, Protokoller, Kurumlar ve diğer katkıda bulunanlar dahil olmak üzere hisse kanıtı (PoS) alanındaki kilit oyuncularla bağlantı kurarak ağ oluşturma fırsatlarınızı en üst düzeye çıkarın.

🎯 Yukarıdaki yenilikler gibi daha fazla gelişmeyi keşfetmeniz için hazırladığımız kapsamlı içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz.

8 Kasım 2023 - Çarşamba

 • 17:15 TSI : ABD - FED Başkanı Jerome Powell’ın Konuşması 🎤 

  Fed Başkanı Jerome Powell konuşmasını gerçekleştirecek. Kısa vadeli faiz oranlarının düzenlemesini yapan başkan Powell, Amerikan doları üzerinde diğer herkesten daha fazla etkiye sahiptir. Yatırımcılar, önümüzdeki dönemde izlenecek politika yolu ile ilgili öngörülerinden faydalanmak için bu konuşmayı yakından takip eder.

9 Kasım 2023 - Perşembe

 • 16:30 TSI : ABD - İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları (Beklenti:📉)

  Son geçen hafta içerisinde işsizlik sigortası için kayda geçmiş olan bireylerin sayısını belirler. Genel anlamda bir işsizlik göstergesidir. Aşağı yöndeki eğilim çalışan insanların daha fazla para harcama eğiminde olduğunu ve tüketimin arttığına işaret eder. Amerikan doları için pozitif bir etkisi vardır. Yukarı yönde açıklanan veriler ise, Amerikan doları için negatif bir etkiye sahiptir.

 • 22:00 TSI : ABD - FED Başkanı Jerome Powell’ın Konuşması 🎤 

  Fed Başkanı Jerome Powell bir konuşma daha gerçekleştirecek. Kısa vadeli faiz oranlarının düzenlemesini yapan başkan Powell, Amerikan doları üzerinde diğer herkesten daha fazla etkiye sahiptir. Yatırımcılar, önümüzdeki dönemde izlenecek politika yolu ile ilgili öngörülerinden faydalanmak için bu konuşmayı yakından takip eder.

10 Kasım 2023 - Cuma

 • 10:00 : Türkiye - İşsizlik Oranı (Aylık) (Beklenti:🤷‍♂️) 🇹🇷 

  Bu rapor, referans süreci boyunca son üç ay içinde en az bir defa iş arama kanallarını kullanan, 15 yaşını geçmiş ve işe başlamaya hazır olan kişileri kapsar. Beklenenin üzerinde bir ölçüm, Türk Lirası için pozitif/boğa olarak kabul edilirken, beklenenin altında ölçümler negatif/ayı olarak kabul edilmektedir.

Her gün yeni bir şey öğrenin !

Güne, haberleri okumayı keyifli bir hale getiren Koinbox ile başlayın.

Koinbox, her sabah en önemli haberleri hızlı bir şekilde yayına alır. Haftanın 2 günü size bunları özetler ve doğrudan gelen kutunuza gönderir. Böylece işe giderken veya sabah kahvenizi yudumlarken, içeriklerimizi hızlı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Sıkıcı ve yoğun olabilen geleneksel haberlerin aksine, Koinbox okumak eğlencelidir. En iyi kısmı? Tamamen ücretsizdir ve sadece 3 dakika sürer.

İki Ucu Keskin Kılıç: Düzenleyici Gelişmelerin Kripto Para Piyasası Üzerindeki Etkisi

⚡️ Kripto para birimleri modern finansın öncüsü haline gelirken, onun yörüngesini şekillendiren bir faktör var. Kriptoların yaramaz dünyasında sözünü geçirmeye çalışan düzenleyici gelişmeler, sektörün önemli faktörlerinden biridir. Eğer kripto dünyasında yeniyseniz oyunun kurallarını anlamaya bakın.

🚨 Düzenleyici gelişmelerin sektördeki öneminden kısaca şöyle bahsedeyim: Düzenlemeler, kripto paraların mevcut finansal sistemler içinde nasıl çalışabileceğine dair bir çerçeve sağlar. Özünde, kripto para birimlerinin eski usul finans çetesiyle iyi geçinmesini sağlar.

💨 Düzenleyiciler devreye girdiğinde ne mi olur? Aslında etkileri çok çeşitlidir, fakat biz pozitif ve negatif olarak ayıralım. Örneğin, bir hükümet kripto para birimini meşru bir ödeme veya yatırım şekli olarak tanırsa, piyasa güvenini muazzam ölçüde artırabilir. Bu tanıma yalnızca teknolojiyi doğrulamakla kalmaz, aynı zamanda ana akım finansal faaliyetlere entegrasyonunu kolaylaştırarak daha geniş çapta benimsenmesine olanak sağlar.

💥 Fakat aksi de olabilir, katı veya belirsiz düzenlemeler barikat görevi görebilir. Örneğin, bir hükümet kripto para faaliyetlerine yasaklar veya ağır kısıtlamalar getirirse geçmiş olsun, potansiyel yatırımcılarla ve inovasyonla vedalaşmamız gerekebilir. Bu sadece piyasanın büyümesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda kripto paraların değerinde de düşüşe yol açar.

Sonuç olarak; düzenleyici gelişmeler kripto endüstrisinin iki ucu keskin kılıcıdır. Kripto para birimlerini ya daha parlak, daha kapsayıcı bir geleceğe itme ya da karanlığa sürükleyerek belirsizliğin gölgesinde tutma potansiyeline sahiptirler. Yeni başlayan kripto meraklıları için bu değişikliklerden haberdar olmak, sürekli gelişen manzarada etkili bir şekilde gezinmek için hayati önem taşır.

👉️ Dijital sanat ve Blokchain teknolojisinin çarpıştığı NFT pazarı ekosistem olarak yeni bir çağın zirvesinde. Yetenekli sanatçılardan vizyon sahibi koleksiyonerlere kadar, sanat, teknoloji ve ticaretin yakınsamasına tanık oluyoruz. Bu büyüleyici dünyada geçtiğimiz hafta yapılan satışlar inkar edilemez derecede ilgi çekiciydi.

Bu bülten içeriklerinde yer alan haberler, yorumlar, tavsiyeler ve bilgiler güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiştir. Herhangi bir yatırım, finansal, yasal, düzenleyici, muhasebesel, vergisel veya benzeri tavsiye vermeyi amaçlamamaktadır. Paylaşılan bu bilgilerin hatalı, eksik olmasından veya ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan firmamız hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kripto paralar yüksek derecede risk içeren yatırımsal enstrümanlar olup, her yatırımcının mutlak koşul ile kendi araştırmalarını yapması ve bilinen tüm ticari riskleri kabul ederek işlem açması gerekmektedir. Olası açılabilecek ticari işlemlerde anaparanın kaybı da dahil olmak üzere her zaman kayıp olasılığı vardır.

Join the conversation

or to participate.