• K-Labs Research & Insight
 • Posts
 • Haftalık Bülten #37: FTX'ten SBF'ye Tazminat Davası, Chiliz'in Dev NFT Koleskiyonu, Piyasa & Limit Emirleri

Haftalık Bülten #37: FTX'ten SBF'ye Tazminat Davası, Chiliz'in Dev NFT Koleskiyonu, Piyasa & Limit Emirleri

Geçen haftanın gündemi, kriptoda dikkat çeken gelişmeler, ekonomik ajanda, NFT pazar trendleri ve yatırımcılıkta ilk adımlar...

Sponsored by KoinBlockeX Capital

😎 Kripto paraların dinamik dünyasından en son ve en harika gelişmeleri derlediğimiz bültenimizin bu haftaki sayısına hoş geldiniz!

💪 Dijital çağ gelişmeye devam ederken, kripto para piyasaları sürekli olarak gelişmektedir. Görevimiz sizi bu heyecan verici finansal enstrümanlara hazırlamaktır. İster deneyimli bir yatırımcı, ister kriptoya yeni başlamış biri olun, bültenimiz ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bilgiler sunmaktadır.

🚀 Kemerlerinizi bağlayın ve bu haftanın önemli gelişmelerine geçelim!

❤️ Bizlere destek ve motivasyon vermek için bizi takip edebilir, etkileşime geçebilir ve bir üst sekmeden bu bülteni paylaşabilirsiniz.

👉️ Kripto para sektörü son derece hızlı bir şekilde değişmeye devam ederken, bilgi sahibi olmak ve önünüzde uzanan fırsatları kucaklamak çok önemlidir. Bu sayıda, geçen haftanın en önemli kripto para haberlerini inceleyerek, sizi bu heyecan verici finansal sınırda bilinçli kararlar vermeniz ve inanılmaz olasılıkları yakalamanız için gereken bilgilerle donatacağız.

👉️ Sürekli gelişen kripto para piyasalarında olağanüstü ilerlemeler finansal ortamı yeniden tanımlamaya devam ediyor. Yalnızca finansın geleceğini değil, aynı zamanda küresel ekonomiyi de şekillendiren haftanın dikkat çeken gelişmelerini sizler için derledik.

Chiliz (CHZ)

Chiliz (CHZ), spor hayranlarının favori takımlarıyla benzersiz deneyimler yaşamasına olanak tanıyan bir fan tokendir. Taraftarlar ve favori spor takımları arasında yeni bir tür doğrudan etkileşim sağlamak için blockchain teknolojisinden yararlanan Chiliz cephesinde ise bu hafta heyecan verici bir lansman var.

 • 25 Eylül 2023 tarihinde; Genesis NFT Koleksiyonu piyasaya sürülecek.

Chiliz Chain'de Legend'ın efsanevi Genesis NFT Koleksiyonu için 18:00 CEST'de (Türkiye saatiyle 19:00) hazır olun, çünkü Genesis NFT'lerden 1.000 tanesinden birini basma şansına sahip olacaksınız.

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), blok zinciri ağlarının bağlanmasını ve ölçeklenmesini sağlayan bir blockchain platformudur. Ethereum (ETH) ile uyumlu çok zincirli bir blockchain ekosistemi yaratmayı hedefleyen Polygon'da bu hafta bönemli bir duyuru var.

 • 26 Eylül 2023 tarihinde; Binance NFT, Polygon Network desteğini kaldıracak.

Kullanıcılar, 26 Eylül 2023 06:00 UTC'den (Türkiye saatiyle 09:00) itibaren Binance NFT Marketplace'te Polygon Ağından NFT satın alamayacak, yatıramayacak, teklif edemeyecek veya listeleyemeyecek. Etkilenen tüm listelemeler 26 Eylül 2023 06:00 UTC'de otomatik olarak iptal edilecek ve ilgili Polygon Network NFT'leri 28 Eylül 2023 02:00 UTC'den (Türkiye saatiyle 05:00) sonra kullanıcıların hesaplarına iade edilecek.

🎯 Yukarıdaki yenilikler gibi daha fazla gelişmeyi keşfetmeniz için hazırladığımız kapsamlı içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz.

26 Eylül 2023 - Salı

 • 15:00 TSI : ABD - İnşaat İzinleri (Beklenti:📈)

  İnşaat izni, konut piyasasının baş göstergesi olarak kabul edilir. Güçlü mesken aktivitesi, büyük yatırımlar yapmak için yeterli sermayeye sahip olan tüketicileri gösterir ve yapı endüstrisinin sağlıklı olduğunu işaret eder. Yukarı yönde gerçekleşen eğilim, ev yapım sürecinde ilk adımlardan birisi olan iznin elde edilmesini sağlar ve Amerikan doları üzerinde pozitif bir etki yaratır.

 • 17:00 TSI : ABD - Conference Board (CB) Tüketici Güveni (Beklenti:📉)

  Bu rapor, ekonomik koşullara bağlı olarak tüketicilerin durumlarını ortaya çıkartır. Daha yüksek ölçümler, daha yüksek tüketici iyimserliğini göstermektedir. Tüketiciler iyimser olduğu zaman ekonomiyi canlandıracak olan malları ve hizmetleri daha fazla satın almaya eğimli hale getirecektir. Belirtilen ölçüm, vadeli işlemde ekonomi için beklentileri değerlendirmek amacıyla karşılık veren kişiye sorulan bir aylık anket ile sonuçlanır.

28 Eylül 2023 - Perşembe

 • 15:30 TSI : ABD - İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları (Beklenti:📈)

  Son geçen hafta içerisinde işsizlik sigortası için kayda geçmiş olan bireylerin sayısını belirler. Genel anlamda bir işsizlik göstergesidir. Aşağı yöndeki eğilim çalışan insanların daha fazla para harcama eğiminde olduğunu ve tüketimin arttığına işaret eder. Amerikan doları için pozitif bir etkisi vardır. Yukarı yönde açıklanan veriler ise, Amerikan doları için negatif bir etkiye sahiptir.

 • 23:00 TSI : ABD - FED Başkanı Jerome Powell’ın Konuşması 🎤 

  Fed Başkanı Jerome Powell konuşmasını gerçekleştirecek. Kısa vadeli faiz oranlarının düzenlemesini yapan başkan Powell, Amerikan doları üzerinde diğer herkesten daha fazla etkiye sahiptir. Yatırımcılar, önümüzdeki dönemde izlenecek politika yolu ile ilgili öngörülerinden faydalanmak için bu konuşmayı yakından takip eder.

Her gün yeni bir şey öğrenin !

Güne, haberleri okumayı keyifli bir hale getiren Koinbox ile başlayın.

Koinbox, her sabah en önemli haberleri hızlı bir şekilde yayına alır. Haftanın 2 günü size bunları özetler ve doğrudan gelen kutunuza gönderir. Böylece işe giderken veya sabah kahvenizi yudumlarken, içeriklerimizi hızlı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Sıkıcı ve yoğun olabilen geleneksel haberlerin aksine, Koinbox okumak eğlencelidir. En iyi kısmı? Tamamen ücretsizdir ve sadece 3 dakika sürer.

Kripto Para Ticaretinin Olmazsa Olmaz İkilisi: Piyasa & Limit Emirleri

Kripto para yatırımı dünyasında, yeni başlayanlardan profesyonellere kadar her yatırımcının anlaması gereken iki emir türü vardır: piyasa emirleri ve limit emirleri. Bu ikilinin önemini anlamak, yatırımcıların daha bilinçli kararlar almasına ve değişken arazide nasıl gezinecekleri konusunda karar vermelerine yardımcı olabilir.

Anı Yaşayanlar İçin: Piyasa Emri ⚡️

Kripto para ticaretinde piyasa emri, sandalınızın akıntıya kapılmasına göz yummak fakat sandalı terk etmemek gibidir. Piyasa emri verdiğinizde, “varlığımı şu anki fiyatından satın almak veya satmak istiyorum” demiş olursunuz. Bu emirler, belirli bir fiyata bağlı olmaması ve o an geçerli fiyata bağlı olması sebebiyle mümkün olan en kısa sürede gerçekleşir.

Fakat kripto para piyasası oldukça dalgalı bir yapıya sahiptir ve yatırımcının piyasa emrini verene kadar beklenenden biraz yüksek fiyata satın almasına veya beklenenden düşük bir fiyata satmasına sebebiyet verebilir.

Plansız Yaşayamayanlar İçin: Limit Emri 💡

Limit emri ise tuzağı kurmak ve avınızın yakalanmasını beklemek gibidir. Bu emir ile satın almak veya satmak istediğiniz fiyatı belirleyebilir ve varlığın belirlenen seviyeye ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Limit emri yalnızca belirlenmiş fiyata ulaştığında devreye girer.

Limit emri, yatırımcının daha fazla kontrol sahibi olmasına ve psikolojik olarak daha rahat hissetmesini sağlar. Bu emir türü, akıllarında belirli fiyat seviyeleri olan sabırlı yatırımcılar için idealdir. Tabii ki, fiyat hiçbir zaman belirlenen seviyeye ulaşmayabilir ve emir görevini yerine getiremeyebilir.

Özetle; piyasa ve limit emri arasında farkı anlamak kripto para ticaretine adım atacaklar için kritiktir. Piyasa emirleri anı yaşarken, limit emirleri her zaman planlama yapar ve kesinlik vadeder. Her yatırımda olduğu gibi, kullanacağınız emir türünü seçmeden önce risklerinizi ve hedeflerinizi belirlemeniz hayati önem taşır.

👉️ Dijital sanat ve Blokchain teknolojisinin çarpıştığı NFT pazarı ekosistem olarak yeni bir çağın zirvesinde. Yetenekli sanatçılardan vizyon sahibi koleksiyonerlere kadar, sanat, teknoloji ve ticaretin yakınsamasına tanık oluyoruz. Bu büyüleyici dünyada geçtiğimiz hafta yapılan satışlar inkar edilemez derecede ilgi çekiciydi.

Bu bülten içeriklerinde yer alan haberler, yorumlar, tavsiyeler ve bilgiler güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiştir. Herhangi bir yatırım, finansal, yasal, düzenleyici, muhasebesel, vergisel veya benzeri tavsiye vermeyi amaçlamamaktadır. Paylaşılan bu bilgilerin hatalı, eksik olmasından veya ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan firmamız hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kripto paralar yüksek derecede risk içeren yatırımsal enstrümanlar olup, her yatırımcının mutlak koşul ile kendi araştırmalarını yapması ve bilinen tüm ticari riskleri kabul ederek işlem açması gerekmektedir. Olası açılabilecek ticari işlemlerde anaparanın kaybı da dahil olmak üzere her zaman kayıp olasılığı vardır.

Join the conversation

or to participate.