• K-Labs Research & Insight
 • Posts
 • Haftalık Bülten #34: SEC'in Spot ETF Kararı, Berlin Blockchain Week, Kripto Para Ticaretinde Piyasa Duyarlılığı

Haftalık Bülten #34: SEC'in Spot ETF Kararı, Berlin Blockchain Week, Kripto Para Ticaretinde Piyasa Duyarlılığı

Geçen haftanın gündemi, kriptoda dikkat çeken gelişmeler, ekonomik ajanda, NFT pazar trendleri ve yatırımcılıkta ilk adımlar...

Sponsored by KoinBlockeX Capital

😎 Kripto paraların dinamik dünyasından en son ve en harika gelişmeleri derlediğimiz bültenimizin bu haftaki sayısına hoş geldiniz!

💪 Dijital çağ gelişmeye devam ederken, kripto para piyasaları sürekli olarak gelişmektedir. Görevimiz sizi bu heyecan verici finansal enstrümanlara hazırlamaktır. İster deneyimli bir yatırımcı, ister kriptoya yeni başlamış biri olun, bültenimiz ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bilgiler sunmaktadır.

🚀 Kemerlerinizi bağlayın ve bu haftanın önemli gelişmelerine geçelim!

❤️ Bizlere destek ve motivasyon vermek için bizi takip edebilir, etkileşime geçebilir ve bir üst sekmeden bu bülteni paylaşabilirsiniz.

👉️ Kripto para sektörü son derece hızlı bir şekilde değişmeye devam ederken, bilgi sahibi olmak ve önünüzde uzanan fırsatları kucaklamak çok önemlidir. Bu sayıda, geçen haftanın en önemli kripto para haberlerini inceleyerek, sizi bu heyecan verici finansal sınırda bilinçli kararlar vermeniz ve inanılmaz olasılıkları yakalamanız için gereken bilgilerle donatacağız.

👉️ Sürekli gelişen kripto para piyasalarında olağanüstü ilerlemeler finansal ortamı yeniden tanımlamaya devam ediyor. Yalnızca finansın geleceğini değil, aynı zamanda küresel ekonomiyi de şekillendiren haftanın dikkat çeken gelişmelerini sizler için derledik.

Berlin Blockchain Week

Blockchain Week Berlin, merkezi olmayan, topluluk tarafından organize edilen bir girişimdir. BWB, sektör hakkında ilk elden bilgi sağlayarak kitlesel benimsemeyi teşvik etmek amacıyla piyasadan gelen gürültüyü azaltmaya ve eğitime odaklanmaya kararlıdır.

 • 8 - 17 Eylül tarihleri arasında; Berlin Blockchain Week etkinliği gerçekleştirilecek.

Berlin Blockchain Week; eğitici olmayı, topluluk için olabildiğince maliyet dostu olmaya çalışmayı (tüm etkinlikler ücretsiz değildir) ve herhangi bir bilgi seviyesindeki ilgili tarafların rahatça katılabilmesi için sıcak ve kapsayıcı bir ortam yaratmayı hedefler.

EOS (EOS)

EOS (EOS), yüksek performansa, esnekliğe, güvenliğe ve geliştirici deneyimine öncelik veren açık kaynaklı bir blok zinciri platformudur. EOS Network Foundation (ENF) ise başarılı ve merkezi olmayan bir gelecek vizyonuyla kurulmuştur. ENF cephesinde bu hafta, uygulama geliştiricileri için önemli bir duyuru var.

 • 8 Eylül'den 14 Eylül 2023 tarihine kadar; EOS, "Ertelenmiş İşlemleri" devre dışı bırakacak.

ENF, Planlanmış İşlemler olarak da bilinen Ertelenmiş İşlemleri, Perşembe gününe kadar devre dışı bırakmak için bir plan geliştirdi. Her uygulama geliştiricisi, hizmet kesintilerini önlemek için uygulamalarındaki ertelenmiş işlem bağımlılıklarını en geç 7 Eylül 2023 Perşembe gününe kadar kaldırmalıdır.

🎯 Yukarıdaki yenilikler gibi daha fazla gelişmeyi keşfetmeniz için hazırladığımız kapsamlı içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz.

4 Eylül 2023 - Pazartesi

 • ABD İşçi Bayramı 🇺🇸 

  Her Eylül ayının ilk Pazartesi günü, işçilerin sosyal ve ekonomik hakları dolayısıyla kutladığı bayramdır. Bu tarihte ülkede tüm gün tatil ilan edilir.

6 Eylül 2023 - Çarşamba

 • 17:00 TSI : ABD - ISM İmalat Dışı Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI) (Beklenti:📉)

  Kaynak Yönetimi Enstitüsü (ISM), 50’nin üzerinde genişleme gösterimi ile hizmet sektöründe satın alma yöneticilerinin aktivite seviyesini belirlemektedir. Liste oluşturmak için satın alma yöneticileri istihdam, yeni emirler, üretim, sağlayıcıların teslimatları ve envanterler dahil olmak üzere belirli konularda inceleme yapmaktadır. Eşik değer olarak kabul edilen 50’nin üzerinde kalınması halinde büyümenin devam edeceği, negatif senaryoda ise küçülmenin başlayabileceği öngörülmektedir.

7 Eylül 2023 - Perşembe

 • 15:30 TSI : ABD - İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları (Beklenti:📈)

  Son geçen hafta içerisinde işsizlik sigortası için kayda geçmiş olan bireylerin sayısını belirler. Genel anlamda bir işsizlik göstergesidir. Aşağı yöndeki eğilim çalışan insanların daha fazla para harcama eğiminde olduğunu ve tüketimin arttığına işaret eder. Amerikan doları için pozitif bir etkisi vardır. Yukarı yönde açıklanan veriler ise, Amerikan doları için negatif bir etkiye sahiptir.

Her gün yeni bir şey öğrenin !

Güne, haberleri okumayı keyifli bir hale getiren Koinbox ile başlayın.

Koinbox, her sabah en önemli haberleri hızlı bir şekilde yayına alır. Haftanın 2 günü size bunları özetler ve doğrudan gelen kutunuza gönderir. Böylece işe giderken veya sabah kahvenizi yudumlarken, içeriklerimizi hızlı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Sıkıcı ve yoğun olabilen geleneksel haberlerin aksine, Koinbox okumak eğlencelidir. En iyi kısmı? Tamamen ücretsizdir ve sadece 3 dakika sürer.

Kripto Para Ticaretinin Görünmez Pusulası: Piyasa Duyarlılığı

⚡️ Piyasa duyarlılığı, bir yatırımcının, belirli bir varlık üzerinden fikirlerini sunarak fiyat hareketleri hakkında tahminde bulunmasını kapsar. Kısacası, yatırımcıların piyasadaki bir varlığa ilişkin ortak görüşünü ifade eder. Yatırımcının belirli bir varlığa yönelik kolektif tutumu, alım satım ortamını şekillendiren güçlü bir kuvvettir. Kripto para birimleri dünyasında, piyasanın doğal oynaklığı, gelişmekte olan durumu ve fiyat dalgalanmalarını etkileyen kamu duyarlılığının göreceli kolaylığı nedeniyle piyasa duyarlılığının rolü çok önemlidir.

🧾 Kriptografi ile güvence altına alınan kripto para birimleri, son yıllarda devasa bir kullanıcı ilgisi gördü. Bu ani artan ilginin sebebi, geleneksel finansta daha önce görülmemiş işlem şeffaflığı ve merkeziyetsizliktir. Bununla birlikte, aynı nitelikler onu piyasa duyarlılığının gelgitlerine duyarlı hale getirir.

💥 Piyasa duyarlılığı, kripto para topluluğunun ruh halinin bir yansımasıdır. Son dakika haberler, düzenleyici değişiklikler, teknolojik ilerlemeler hatta sosyal medyada paylaşılan bir gönderi bile bu duyarlılığı kolayca etkileyebilir. Örnek vermek gerekirse; yatırımcı güveni ve fiyat yükselişi beklentisi ile karakterize edilen yükseliş hissi, yatırımcıları daha fazla satın almaya teşvik ederek fiyatları yükseltebilir. Tersine, fiyatların düşeceği beklentisiyle karakterize edilmiş bir düşüş hissi, yatırımcıların birden varlıklarını elinden çıkarmasına ve fiyatların düşmesine sebebiyet verebilir.

💨 İşte bu yüzden, piyasa duyarlılığını anlamak ve değerlendirmek varlığın fiyat hareketini tahmin etmede çok etkili olabilir. Yatırımcılar, bir varlığı satın almadan veya satmadan önce, haberleri ve sosyal medya trendlerini yakından takip etmeli, işlem hacmindeki değişimleri gözlemlemeli ve duyarlılık analizi araçlarını kullanarak piyasanın ruh hali hakkında bilgi edinmelidir. Bu bilgilerle yeterince donandıktan sonra, yatırım konusunda daha bilinçli kararlar verebilirler.

Sonuç olarak; piyasa duyarlılığı görünmez bir pusula gibi davranarak kripto para piyasasının volatilitesine ve yönüne rehberlik eder. Bu sebeple, yatırımcıların bu kavramı anlaması, kripto dünyasındaki derin okyanusun öngörülemeyen dalgalarında daha güvenli yol alabilmeleri için önemlidir.

👉️ Dijital sanat ve Blokchain teknolojisinin çarpıştığı NFT pazarı ekosistem olarak yeni bir çağın zirvesinde. Yetenekli sanatçılardan vizyon sahibi koleksiyonerlere kadar, sanat, teknoloji ve ticaretin yakınsamasına tanık oluyoruz. Bu büyüleyici dünyada geçtiğimiz hafta yapılan satışlar inkar edilemez derecede ilgi çekiciydi.

Bu bülten içeriklerinde yer alan haberler, yorumlar, tavsiyeler ve bilgiler güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiştir. Herhangi bir yatırım, finansal, yasal, düzenleyici, muhasebesel, vergisel veya benzeri tavsiye vermeyi amaçlamamaktadır. Paylaşılan bu bilgilerin hatalı, eksik olmasından veya ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan firmamız hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kripto paralar yüksek derecede risk içeren yatırımsal enstrümanlar olup, her yatırımcının mutlak koşul ile kendi araştırmalarını yapması ve bilinen tüm ticari riskleri kabul ederek işlem açması gerekmektedir. Olası açılabilecek ticari işlemlerde anaparanın kaybı da dahil olmak üzere her zaman kayıp olasılığı vardır.

Join the conversation

or to participate.