• K-Labs Research & Insight
 • Posts
 • Haftalık Bülten #32: Shibarium Lansmanı, Tezos San Francisco Meet Up, Portföyünüz İçin Altın İpuçlar

Haftalık Bülten #32: Shibarium Lansmanı, Tezos San Francisco Meet Up, Portföyünüz İçin Altın İpuçlar

Geçen haftanın gündemi, kriptoda dikkat çeken gelişmeler, ekonomik ajanda, NFT pazar trendleri ve yatırımcılıkta ilk adımlar...

Sponsored by KoinBlockeX Capital

😎 Kripto paraların dinamik dünyasından en son ve en harika gelişmeleri derlediğimiz bültenimizin bu haftaki sayısına hoş geldiniz!

💪 Dijital çağ gelişmeye devam ederken, kripto para piyasaları sürekli olarak gelişmektedir. Görevimiz sizi bu heyecan verici finansal enstrümanlara hazırlamaktır. İster deneyimli bir yatırımcı, ister kriptoya yeni başlamış biri olun, bültenimiz ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bilgiler sunmaktadır.

🚀 Kemerlerinizi bağlayın ve bu haftanın önemli gelişmelerine geçelim!

❤️ Bizlere destek ve motivasyon vermek için bizi takip edebilir, etkileşime geçebilir ve bir üst sekmeden bu bülteni paylaşabilirsiniz.

👉️ Kripto para sektörü son derece hızlı bir şekilde değişmeye devam ederken, bilgi sahibi olmak ve önünüzde uzanan fırsatları kucaklamak çok önemlidir. Bu sayıda, geçen haftanın en önemli kripto para haberlerini inceleyerek, sizi bu heyecan verici finansal sınırda bilinçli kararlar vermeniz ve inanılmaz olasılıkları yakalamanız için gereken bilgilerle donatacağız.

👉️ Sürekli gelişen kripto para piyasalarında olağanüstü ilerlemeler finansal ortamı yeniden tanımlamaya devam ediyor. Yalnızca finansın geleceğini değil, aynı zamanda küresel ekonomiyi de şekillendiren haftanın dikkat çeken gelişmelerini sizler için derledik.

Tezos (XTZ)

Tezos (XTZ), eşler arası (P2P) işlemleri yürütebilen ve akıllı sözleşmelerin uygulanması için bir platform görevi gören açık kaynaklı bir blok zinciridir. Tezos cephesinde bu hafta, tüm kullanıcıların bir araya gelebileceği heyecan verici bir buluşmanın duyurusu var.

 • 27 Ağustos 2023 tarihinde; Tezos San Francisco Meet Up gerçekleştirilecek.

27 Ağustos 18:30 PDT'de (Türkiye saatiyle 04:30) gerçekleştirilecek Tezos San Francisco Buluşması'nın yeri Columbus Cafe, 562 Green Street, San Francisco, CA 94133 olarak belirlenmiştir. Siz de diğer Tezos ilgilileriyle tanışmak istiyorsanız bu etkinliği kaçırmayın.

Optimism (OP)

Optimism (OP), düşük maliyetli ve neredeyse anlık Ethereum (ETH) işlemlerine olanak sağlamayı amaçlayan bir Katman 2 (L2) protokolü ve akıllı sözleşme platformudur. Optimism bu hafta, heyecan verici bir haberle karşımıza çıkıyor.

 • 24 Ağustos 2023 tarihinde; Optimistic NFT yayınlanacak.

Optimism, Ethereum katman 2 çözümü Base'in zincir üzerinde gerçekleşen muhteşem sanat ve kültürden bazılarını vurgulayan kampanyasına katılıyor. Bu sebeple, 24 Ağustos Perşembe günü saat 17:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 20:00) yayınlanacak Optimistic NFT'yi kaçırmayın.

🎯 Yukarıdaki yenilikler gibi daha fazla gelişmeyi keşfetmeniz için hazırladığımız kapsamlı içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz.

22 Ağustos 2023 - Salı

 • 17:00 TSI : ABD - Mevcut Ev Satışları (Beklenti:📉)

  Doların yükselmesi kripto para sektörünü oldukça derinden etkilediğinden ötürü, ABD çapındaki ev satışları bu konuda oldukça kritik bir önem arz etmektedir. Yukarı yönde gerçekleşecek eğilim, ülkenin para birimine pozitif bir şekilde etki etmektedir. Düşüş yönünde açıklanan veriler ise, Amerikan doları için negatif bir etkiye sahiptir diyebiliriz.

24 Ağustos 2023 - Perşembe

 • 14:00 Türkiye - Bir Hafta Vadeli Repo Faiz Oranı (Ağustos) 🇹🇷 

  Bu rapor, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kısa vadede faiz oranlarını belirler. Faiz oranlarının ayarlanacağı yerin kararı en çok enflasyona bağlı olarak bilinmektedir. Merkez bankasının başlıca hedefi, enflasyon artışlarını yıllık yaklaşık %2’nin üzerine çıktığı zaman fiyat tutarlılığına ulaştırmaktır. Bunlar fiyatları aşağı taşımak için yükselen faiz oranlarını artırarak yanıt verecektir. Faiz oranlarındaki artan bir eğilim ülkenin para biriminde pozitif bir etkiye sahiptir. Beklenenden yüksek bir değer çıkması TRY için pozitif/boğa, beklenenden düşük bir değer çıkması TRY için negatif/ayı piyasası anlamına gelmektedir.

 • 15:30 TSI : ABD - İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları (Beklenti:📈)

  Son geçen hafta içerisinde işsizlik sigortası için kayda geçmiş olan bireylerin sayısını belirler. Genel anlamda bir işsizlik göstergesidir. Aşağı yöndeki eğilim çalışan insanların daha fazla para harcama eğiminde olduğunu ve tüketimin arttığına işaret eder. Amerikan doları için pozitif bir etkisi vardır.

25 Ağustos 2023 - Cuma

 • 17:05 TSI : ABD - Fed Başkanı Jerome Powell’ın Konuşması 🤔 

  Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması gerçekleşecek. Kısa vadeli faiz oranlarının düzenlemesini yapan Fed başkanı, Amerikan doları üzerinde diğer herkesten daha fazla etkilidir. Yatırımcılar, önümüzdeki dönemde izlenecek politika yolu ile ilgili öngörülerinden faydalanmak için, başkan Powell’ın konuşmalarını yakından takip eder.

Her gün yeni bir şey öğrenin !

Güne, haberleri okumayı keyifli bir hale getiren Koinbox ile başlayın.

Koinbox, her sabah en önemli haberleri hızlı bir şekilde yayına alır. Haftanın 2 günü size bunları özetler ve doğrudan gelen kutunuza gönderir. Böylece işe giderken veya sabah kahvenizi yudumlarken, içeriklerimizi hızlı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Sıkıcı ve yoğun olabilen geleneksel haberlerin aksine, Koinbox okumak eğlencelidir. En iyi kısmı? Tamamen ücretsizdir ve sadece 3 dakika sürer.

Kripto Para Birimlerinin Tehlikeli Sularında Yüzmek: Portföyünüzü Yönetmek İçin Altın İpuçları

Kripto para piyasası dışarıdan bakıldığında tehlikeli sularda yüzmeye çalışmak gibi gelebilir, fakat stratejik bir navigasyona sahipseniz tahmin etiğinizden daha kolay ilerleyeceksiniz. Bir portföy yönetmek söz konusu olduğunda, en iyi uygulamalardan bazıları zamana saygı duyulan yatırım ilkelerini yansıtırken, diğerleri kripto para birimlerinin kendine has özelliklerine özgüdür.

💎 Denge: Bu ilkelerden ilki, portföyün düzenli olarak yeniden dengelenmesidir. Bu, portföyünüzdeki varlıkların ağırlıklarını yeniden hizalamaktır. Portföyünüzde bulunan varlıkları düzenli olarak gözden geçirir ve ayarlarsanız, yatırım hedefinize daha hızlı ulaşır ve hedeflerinizle uyumlu risk seviyesini rahatlıkla korursunuz. Kripto para piyasası dalgalı bir yapıya sahiptir, dolayısıyla düzenli yeniden dengeleme bu dalgalanmadan kaynaklanan potansiyel kayıpları azaltmanızda yardımcı olabilir.

💫 Takip: İkincisi ise performansı takip etmektir. Varlıklarınızı ve bir bütün olarak portföyünüzün performansını dikkatli bir şekilde takip etmek, ne zaman satın almanız, tutmanız veya satmanız gerektiği konusunda bilinçli kararlar vermenize yardımcı olabilir. Ek olarak, TradingView gibi çeşitli yazılım araçları ve platformları, yatırımlarınız hakkında gerçek zamanlı veriler ve içgörüler sağlayarak size yardımcı olabilir.

💥 Çeşitlilik: Portföy çeşitliliği en önemli ve en popüler yatırım stratejilerinden biridir. Geleneksel yatırımlarda olduğu gibi, yumurtalarınızı tek bir sepete koymamanız faydalı olacaktır. Kripto para sektörü sunduğu fırsatlar ve projeler açısından zengindir. Dolayısıyla, yatırımınızı farklı sektörlerden kripto para birimleri ile donatarak, bir varlığın önemli ölçüde değer kaybetmesi durumunda tüm sermayenizi kaybetme riskini azaltabilirsiniz.

👀 Psikoloji: Tüm bunlara ek olarak, duygularınızı yönetmek profesyonel bir yatırımcıya dönüşebilmeniz için çok önemlidir. Kripto para birimlerinin oynaklığı aşırı fiyat dalgalanmalarına yol açabilir, bu da paniğe veya daha fazla kazanma hırsına sebep olabilir. Bu zamanlarda sağduyulu ve kontrollü olmak, kripto para yatırımında başarı ve başarısızlık arasındaki fark anlamına gelebilir.

Sonuç olarak; sürekli öğrenmek başarının anahtarıdır. Bilgi güçtür ve hızla gelişen kripto para sektöründe ayrılmaz bir unsurdur. Piyasa trendleri, teknolojik gelişmeler ve düzenleyici değişiklikler hakkında bilgi sahibi olun. Bir yatırımcı olarak bilgi en değerli varlığınızdır.

Kripto para portföyünüzü başarılı bir şekilde yönetmek, bu sektörün ne kadar benzersiz olduğunu anlamayı, geleneksel yatırımın bilgeliğini barındırmayı ve dalgalı denizinde güvenle gezebilmek için duygusal zeka kontrolünü içerir.

👉️ Dijital sanat ve Blokchain teknolojisinin çarpıştığı NFT pazarı ekosistem olarak yeni bir çağın zirvesinde. Yetenekli sanatçılardan vizyon sahibi koleksiyonerlere kadar, sanat, teknoloji ve ticaretin yakınsamasına tanık oluyoruz. Bu büyüleyici dünyada geçtiğimiz hafta yapılan satışlar inkar edilemez derecede ilgi çekiciydi.

Bu bülten içeriklerinde yer alan haberler, yorumlar, tavsiyeler ve bilgiler güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiştir. Herhangi bir yatırım, finansal, yasal, düzenleyici, muhasebesel, vergisel veya benzeri tavsiye vermeyi amaçlamamaktadır. Paylaşılan bu bilgilerin hatalı, eksik olmasından veya ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan firmamız hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kripto paralar yüksek derecede risk içeren yatırımsal enstrümanlar olup, her yatırımcının mutlak koşul ile kendi araştırmalarını yapması ve bilinen tüm ticari riskleri kabul ederek işlem açması gerekmektedir. Olası açılabilecek ticari işlemlerde anaparanın kaybı da dahil olmak üzere her zaman kayıp olasılığı vardır.

Join the conversation

or to participate.