Haftalık Bülten #31: SBF'ye Hapis Şoku, Illuvium'un Hamlesi, Risk Toleransı Belirleme

Geçen haftanın gündemi, kriptoda dikkat çeken gelişmeler, ekonomik ajanda, NFT pazar trendleri ve yatırımcılıkta ilk adımlar...

Sponsored by KoinBlockeX Capital

😎 Kripto paraların dinamik dünyasından en son ve en harika gelişmeleri derlediğimiz bültenimizin bu haftaki sayısına hoş geldiniz!

💪 Dijital çağ gelişmeye devam ederken, kripto para piyasaları sürekli olarak gelişmektedir. Görevimiz sizi bu heyecan verici finansal enstrümanlara hazırlamaktır. İster deneyimli bir yatırımcı, ister kriptoya yeni başlamış biri olun, bültenimiz ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bilgiler sunmaktadır.

🚀 Kemerlerinizi bağlayın ve bu haftanın önemli gelişmelerine geçelim!

❤️ Bizlere destek ve motivasyon vermek için bizi takip edebilir, etkileşime geçebilir ve bir üst sekmeden bu bülteni paylaşabilirsiniz.

👉️ Kripto para sektörü son derece hızlı bir şekilde değişmeye devam ederken, bilgi sahibi olmak ve önünüzde uzanan fırsatları kucaklamak çok önemlidir. Bu sayıda, geçen haftanın en önemli kripto para haberlerini inceleyerek, sizi bu heyecan verici finansal sınırda bilinçli kararlar vermeniz ve inanılmaz olasılıkları yakalamanız için gereken bilgilerle donatacağız.

👉️ Sürekli gelişen kripto para piyasalarında olağanüstü ilerlemeler finansal ortamı yeniden tanımlamaya devam ediyor. Yalnızca finansın geleceğini değil, aynı zamanda küresel ekonomiyi de şekillendiren haftanın dikkat çeken gelişmelerini sizler için derledik.

Illuvium (ILV)

Illuvium (ILV), Ethereum (ETH) blockchain ağı üzerine inşa edilmiş bir açık dünya fantezi savaş oyunudur. Bir dizi toplama ve ticaret özelliği aracılığıyla hem sıradan oyunculara hem de sıkı merkezi olmayan finans (DeFi) hayranlarına bir eğlence kaynağı sağlamayı amaçlayan Illuvium cephesinde bu hafta, koleksiyonerler için heyecan verici bir haber var.

 • 15 Ağustos 2023 tarihinde; Beyond Wave 2 satışa çıkacak.

Illuvium Beyond, kendi elle çizilmiş, özelleştirilebilir Illuvitar'larınızı içeren dijital bir koleksiyon oyunudur. 15 Ağustos 2023, 22:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 01:00), sınırsız D1SK'lar yalnızca 24 saat boyunca kullanılabilir. Alpha Standart D1SK'ları (0.00601 ETH) ve Alpha Mega D1SK'ları (0.05401 ETH) kaçırmayın.

SBS Earth

SBS Earth, daha yeşil ve daha adil bir dünyayı desteklemede blok zincirinin gücünü keşfetmek için endüstri liderlerini, yenilikçileri ve sürdürülebilirlik meraklılarını bir araya getiren dev bir etkinliktir. SBS Earth İçerik Komitesi, SBS Earth içeriğinin ve programlarının şekillendirilmesinde kritik rol oynayan Web3 ve Sürdürülebilirlik uzmanlarından oluşmaktadır.

 • 16 Ağustos 2023 tarihinde; çığır açan bir dijital deneyimde teknolojinin sürdürülebilirlikle buluştuğu sanal Sürdürülebilir Blockchain Zirvesi'nin (SBS) açılış töreni gerçekleştirilecek.

16 Ağustos'ta sanal olarak gerçekleştirilecek etkinlikteki konuşmacılar arasında; Climate Collective, Senken, Thallo, EthBrasil, Zero Labs, Gain Forest ve KlimaDAO gibi önde gelen merkeziyetsiz iklim şirketlerinden önemli isimler bulunuyor.

🎯 Yukarıdaki yenilikler gibi daha fazla gelişmeyi keşfetmeniz için hazırladığımız kapsamlı içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz.

15 Ağustos 2023 - Salı

 • 15:30 TSI : ABD - Perakende Satışlar (Aylık) (Beklenti:📈)

  Bu rapor, perakende seviyesinde satışın değerini belirler. Döviz tüccarları perakende satışına yakın ilgi gösterirler. Beklenenden yüksek bir değer çıkması ABD doları için pozitif/boğa, beklenenden düşük bir değer çıkması ABD doları için negatif/ayı piyasası olarak kabul edilmektedir.

16 Ağustos 2023 - Çarşamba

 • 21:00 TSI : ABD - Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Toplantı Tutanakları 🇺🇸 

  Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Toplantı Tutanakları, komitenin yaklaşık üç hafta öncesinde gerçekleştirdiği politika toplantısının detaylı bir kaydıdır. Tutanaklar, FOMC’nin para politikası tutumuna dair önemli bilgiler sunar. Yatırımcılar FOMC'nin yapacağı açıklamalardaki en küçük değişikliklere bile odaklanır. Eğer açıklamalar beklenenden daha agresif ise, çoğunlukla bu durum ABD Doları için iyi olmaktadır. Kripto para piyasaları bu senaryoda kısa vadeli olarak olumsuz etkilenir.

17 Ağustos 2023 - Perşembe

 • 15:30 TSI : ABD - İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları (Beklenti:📉)

  Son geçen hafta içerisinde işsizlik sigortası için kayda geçmiş olan bireylerin sayısını belirler. Genel anlamda bir işsizlik göstergesidir. Aşağı yöndeki eğilim çalışan insanların daha fazla para harcama eğiminde olduğunu ve tüketimin arttığına işaret eder. Amerikan doları için pozitif bir etkisi vardır.

Her gün yeni bir şey öğrenin !

Güne, haberleri okumayı keyifli bir hale getiren Koinbox ile başlayın.

Koinbox, her sabah en önemli haberleri hızlı bir şekilde yayına alır. Haftanın 2 günü size bunları özetler ve doğrudan gelen kutunuza gönderir. Böylece işe giderken veya sabah kahvenizi yudumlarken, içeriklerimizi hızlı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Sıkıcı ve yoğun olabilen geleneksel haberlerin aksine, Koinbox okumak eğlencelidir. En iyi kısmı? Tamamen ücretsizdir ve sadece 3 dakika sürer.

Yatırımcı Kimliğinizi Ortaya Çıkarın: Kripto Para Yatırımında Risk Toleransınızı Belirleme!

Kripto para birimi yatırımına yeni başlayacaklar için, sektör çözmesi zor bir bulmaca gibi gelebilir, fakat işler hiç de tahmin edildiği gibi değil. Kaçırmamanız gereken önemli bir husus varsa, o da risk toleransıdır. Kripto para birimleri gibi değişken bir sektörün bulmacasını çözmek, finansal hedeflere ulaşmanın anahtarıdır. Siz de, risk toleransınızı tespit ederek uygun yatırım stratejilerini seçebilir ve çok yönlü bir portföy oluşturabilirsiniz.

👀 Kendinizi Keşfedin: Risk toleransı, yatırımcının portföyünde katlanmak istediği kayıp derecesinin bir ölçüsüdür. Esasen, kişisel finansal hedefler, yatırım ufku ve piyasa oynaklığına karşı rahatlık gibi faktörlerin bir karışımıdır. Finansal hedeflerinizi tespit etmek çok önemlidir ve yatırımın ilk adımıdır. Yatırım yapmadan önce kendinize şu soruyu sorun: “Kripto para birimlerine uzun vadeli servet birikimi için mi yatırım yapıyorum yoksa kısa vadeli kârlar mı hedefliyorum?” Tahmin edeceğiniz üzere, her hedef farklı risk seviyelerini temsil eder ve daha uzun vadeli yatırımlar, piyasanın öngörülemezliğine daha fazla maruz kalması sebebiyle daha yüksek bir risk toleransı anlamına gelir.

⚡️ Yatırım Ufkunuzu Genişletin: Mutlaka yatırım ufkunuzu göz önünde bulundurun. Bir sonraki adım olarak kendinize bir soru daha sormanızı istiyorum: “Bir yıl, beş yıl, on yıl veya belki de emeklilik için mi yatırım yapıyorum?” Yatırım süresi ne kadar uzun olursa, olası kayıplardan kurtulma potansiyeli o kadar yüksek olur ve bu da daha yüksek bir risk toleransını temsil eder. Tam aksine, kısa vadeli yatırımcılar da sermayelerinin korunmasını sağlamak için daha az riskli varlıkları tercih edebilirler.

💡 Sakin Olun: Kripto para piyasasındaki dalgalanmalara karşı sakin kalmak doğanız gereği kişiseldir. Kripto para piyasası, dakikalar hatta saniyeler içinde yükselebilen ya da düşebilen fiyatlarıyla çok oynak olabilir. Böyle bir oynaklık strese ya da uykusuz gecelere neden oluyorsa, bu durum sizin risk toleransınızın düşük olduğunun bir göstergesidir. Portföyünüzü, stablecoin olarak bilinen dolara 1:1 oranda sabitli kripto para birimleri ile çeşitlendirmek daha sağlıklı ve temkinli bir yaklaşım olabilir.

Sonuç olarak; risk toleransı karmaşık bir ölçüt gibi durabilir, fakat yatırımcı kitinde vazgeçilmez bir araçtır. Yatırım kişiliğinizin net bir şekilde anlaşılması, finansal hedeflerinize kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak etkili stratejilerin formüle edilmesine olanak sağlar. Kripto para denizine yeni açılmış acemi bir denizci olarak, bu kendini keşfetme yolculuğuna çıkmak daha bilinçli yatırım kararları almanızı sağlayabilir.

👉️ Dijital sanat ve Blokchain teknolojisinin çarpıştığı NFT pazarı ekosistem olarak yeni bir çağın zirvesinde. Yetenekli sanatçılardan vizyon sahibi koleksiyonerlere kadar, sanat, teknoloji ve ticaretin yakınsamasına tanık oluyoruz. Bu büyüleyici dünyada geçtiğimiz hafta yapılan satışlar inkar edilemez derecede ilgi çekiciydi.

Bu bülten içeriklerinde yer alan haberler, yorumlar, tavsiyeler ve bilgiler güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiştir. Herhangi bir yatırım, finansal, yasal, düzenleyici, muhasebesel, vergisel veya benzeri tavsiye vermeyi amaçlamamaktadır. Paylaşılan bu bilgilerin hatalı, eksik olmasından veya ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan firmamız hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kripto paralar yüksek derecede risk içeren yatırımsal enstrümanlar olup, her yatırımcının mutlak koşul ile kendi araştırmalarını yapması ve bilinen tüm ticari riskleri kabul ederek işlem açması gerekmektedir. Olası açılabilecek ticari işlemlerde anaparanın kaybı da dahil olmak üzere her zaman kayıp olasılığı vardır.

Join the conversation

or to participate.