• K-Labs Research & Insight
 • Posts
 • Haftalık Bülten #30: Shiba Inu'nun 3. Yaş Günü, Ai4 2023 Konferansı, Risk Yönetiminin Önemi

Haftalık Bülten #30: Shiba Inu'nun 3. Yaş Günü, Ai4 2023 Konferansı, Risk Yönetiminin Önemi

Geçen haftanın gündemi, kriptoda dikkat çeken gelişmeler, ekonomik ajanda, NFT pazar trendleri ve yatırımcılıkta ilk adımlar...

Sponsored by KoinBlockeX Capital

😎 Kripto paraların dinamik dünyasından en son ve en harika gelişmeleri derlediğimiz bültenimizin bu haftaki sayısına hoş geldiniz!

💪 Dijital çağ gelişmeye devam ederken, kripto para piyasaları sürekli olarak gelişmektedir. Görevimiz sizi bu heyecan verici finansal enstrümanlara hazırlamaktır. İster deneyimli bir yatırımcı, ister kriptoya yeni başlamış biri olun, bültenimiz ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bilgiler sunmaktadır.

🚀 Kemerlerinizi bağlayın ve bu haftanın önemli gelişmelerine geçelim!

❤️ Bizlere destek ve motivasyon vermek için bizi takip edebilir, etkileşime geçebilir ve bir üst sekmeden bu bülteni paylaşabilirsiniz.

👉️ Kripto para sektörü son derece hızlı bir şekilde değişmeye devam ederken, bilgi sahibi olmak ve önünüzde uzanan fırsatları kucaklamak çok önemlidir. Bu sayıda, geçen haftanın en önemli kripto para haberlerini inceleyerek, sizi bu heyecan verici finansal sınırda bilinçli kararlar vermeniz ve inanılmaz olasılıkları yakalamanız için gereken bilgilerle donatacağız.

👉️ Sürekli gelişen kripto para piyasalarında olağanüstü ilerlemeler finansal ortamı yeniden tanımlamaya devam ediyor. Yalnızca finansın geleceğini değil, aynı zamanda küresel ekonomiyi de şekillendiren haftanın dikkat çeken gelişmelerini sizler için derledik.

Ai4 2023

Ai4 2023, yapay zekâ (AI) ve makine öğrenimi teknolojisinin sorumlu bir şekilde benimsenmesini kolaylaştırmak için iş liderlerini ve veri uygulayıcılarını bir araya getirmeyi hedefleyen, sektörün en etkili yapay zekâ (AI) konferansıdır.

 • 7 - 9 Ağustos 2023 tarihleri arasında; Ai4 2023 konferansı Las Vegas'ta gerçekleştirilecek.

Ai4 2023, Khan Academy, Wonder Dynamics, OpenAI, Square DeepMind, Oculus VR gibi önde gelen kuruluşlardan 275'ten fazla konuşmacıyı ağırlayacak. Tüm konuşmacılar yapay zekâ ve makine öğrenimi projelerinde aktif olarak yer almaktadır.

ETHToronto 2023

ETHToronto 2023, ücretsiz bir topluluk etkinliğidir. İster bilgisayar korsanı, ister akıl hocası, ister sponsor, ister konuşmacı veya gönüllü olun, herkese hitap eden ETHToronto etkinliği, bu hafta 2. kez kripto para ve blockchain sektörüne ev sahipliği yapıyor.

 • 13 - 16 Ağustos tarihleri arasında; ETHToronto 2023 etkinliği Ethereum'un (ETH) doğum yeri olan Toronto'da gerçekleştirilecek.

2022 yılında Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin'in açılış konuşmacısı olduğu etkinlikteki konuşmacılar arasında; Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Anthony Diorio, Cosmos'un (ATOM) Kurucu Ortağı Ethan Buchman, XDC Vakfı İcra Direktörü Billy Sebell gibi önemli isimler yer alıyor.

🎯 Yukarıdaki yenilikler gibi daha fazla gelişmeyi keşfetmeniz için hazırladığımız kapsamlı içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz.

10 Ağustos 2023 - Perşembe

 • 15:30 TSI : ABD - Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) (Yıllık) (Beklenti:📈)

  Tüketici Fiyat Listesi (CPI), mal hizmetlerindeki fiyat değişimini ölçer. Bu değer tüketici alım trendleri ve ABD enflasyon değişimini ölçmek için kullanılan önemli bir değişken olarak kabul edilir. Beklenenden yüksek bir değer çıkması ABD doları için pozitif yani boğa, beklenenden düşük bir değer çıkması ise negatif yani ayı piyasasını temsil etmektedir.

 • 15:30 TSI : ABD - İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları (Beklenti:📈)

  Son geçen hafta içerisinde işsizlik sigortası için kayda geçmiş olan bireylerin sayısını belirler. Genel anlamda bir işsizlik göstergesidir. Aşağı yöndeki eğilim çalışan insanların daha fazla para harcama eğiminde olduğunu ve tüketimin arttığına işaret eder. Amerikan doları için pozitif bir etkisi vardır. Yukarı yönde ise veriler ise Amerikan doları için negatif bir etki sağlamaktadır.

11 Ağustos 2023 - Cuma

 • 10:00 : Türkiye Perakende Satışları (Aylık) 🇹🇷 

  Türkiye Perakende satışları, otomobil haricinde mağazalarda satılan belli türlerdeki ürünlerin aylık ölçümünden oluşmaktadır. Bu veri, tüketici güveni ve harcamaları ile ilgili oldukça önemli bir gösterge olarak kabul edilmektedir. Beklenenden yüksek gelen değer TRY için pozitif/boğa olurken, beklenenden düşük değer TRY için negatif/ayı piyasası olarak yorumlanmaktadır.

 • 15:30 TSI : ABD - Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) (Aylık) (Beklenti:📈)

  Üretici Fiyat Listesi (PPI) malların ve hizmetlerin satın alımı sırasında imalatçıların karşılaştığı enflasyon oranını belirler. Yukarı yönde eğilim, ABD doları için pozitif bir etkiye sahiptir. Beklenenden az olan bir değer ise, ABD doları için negatif yani ayı piyasası olarak kabul edilmektedir.

Her gün yeni bir şey öğrenin !

Güne, haberleri okumayı keyifli bir hale getiren Koinbox ile başlayın.

Koinbox, her sabah en önemli haberleri hızlı bir şekilde yayına alır. Haftanın 2 günü size bunları özetler ve doğrudan gelen kutunuza gönderir. Böylece işe giderken veya sabah kahvenizi yudumlarken, içeriklerimizi hızlı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Sıkıcı ve yoğun olabilen geleneksel haberlerin aksine, Koinbox okumak eğlencelidir. En iyi kısmı? Tamamen ücretsizdir ve sadece 3 dakika sürer.

Kripto Para Denizinde Güvenle Yelken Açmak: Risk Yönetiminin Önemi!

Kripto para birimlerinin dinamik dünyası, özellikle yatırıma yeni başlayacak olan kişiler için çok heyecan verici gelebilir. Her ne kadar kripto para birimlerine yatırım yapmak riskli olsa da, gerçekten de büyüleyici ve heyecanlı bir serüvendir. Risk demişken, özellikle bu sektörde yeni olanlar için kavranması gereken kritik hususlardan biri risk yönetimidir. Peki, kripto para ticaretinde risk yönetimi nedir ve neden bu kadar çok önemlidir?

Risk yönetimi, bir yatırımdaki kayıpları en aza indirgemek için çeşitli stratejilere başvurmaktır. Esasen, stratejilerin belirlenmesi, değerlendirilmesi ve uygulanmasına yönelik sistematik bir süreçtir. Kripto para piyasası dalgalı bir denizdir ve özellikle başlangıç sermayenizi korumak kritik bir öneme sahiptir. Dolayısıyla, etkili bir risk yönetimi stratejisi yalnızca bir öneri değil, aynı zamanda bir gerekliliktir.

💰️ Portföy Çeşitlendirme: Risk yönetiminin belkemiği çeşitlendirmedir. Portföy çeşitlendirme, ani piyasa değişimlerine karşı bir duvar örmek için, yatırımcının sermayesini çeşitli sektörlerden kripto para birimlerine yayması anlamına gelir. Çeşitlendirilmiş bir portföy, bir kripto para biriminin düşük performans göstermesinin yaratacağı zararı daha az hissettirir.

🎯 Satış Emirleri ve Kâr Hedefi: Gerçekçi kâr hedefleri ve kaybı durdurma seviyeleri belirlemek şarttır. Özellikle kaybı durdur (stop-loss) emirleri, olumsuz fiyat hareketlerinin etkisini sınırlayarak sermayenizi korumanın en iyi yöntemidir. Stop-loss sayesinde belirli bir düşüşten sonra otomatik satış yapılır. Kâr hedefleri ise piyasa elverişli olduğunda zamanında nakde çevirmenizi sağlar.

📊 Trendler: Kripto para birimleri her ne kadar merkeziyetsiz olsalar da, bir düzenleyici politika, teknolojik gelişme veya önemli bir kişiliğin sosyal medya paylaşımı, dalgalı fiyat hareketlerine sebebiyet verebilir. Dolayısıyla, piyasa trendlerini takip etmek ve gündemden her an haberdar olmak etkili bir risk yönetimidir.

Sonuç olarak; tüm bunlardan önemlisi ve asla unutmamanız gereken bir şey var, o da hiçbir zaman kaybetmek istediğinizden daha fazla yatırım yapmamanız gerektiğidir. Kripto para sektörünün en önemli kuralı budur. Kaybettiğinizde hayat kalitenizi düşürecek veya psikolojinizi kötü etkileyecek miktarları yatırım için kullanmamanızda fayda var.

Kripto para yatırımında risk yönetimi bir seçenekten çok zorunluluktur. Eğer dalgalı kripto denizinde güvenli bir şekilde seyahat etmek istiyorsanız, risk yönetimi stratejisi oluşturmanız önemlidir. Unutmayın, yatırım dünyasında riskleri akıllıca yönetenler en uzun süre ve en başarılı şekilde yelken açanlardır.

👉️ Dijital sanat ve Blokchain teknolojisinin çarpıştığı NFT pazarı ekosistem olarak yeni bir çağın zirvesinde. Yetenekli sanatçılardan vizyon sahibi koleksiyonerlere kadar, sanat, teknoloji ve ticaretin yakınsamasına tanık oluyoruz. Bu büyüleyici dünyada geçtiğimiz hafta yapılan satışlar inkar edilemez derecede ilgi çekiciydi.

Bu bülten içeriklerinde yer alan haberler, yorumlar, tavsiyeler ve bilgiler güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiştir. Herhangi bir yatırım, finansal, yasal, düzenleyici, muhasebesel, vergisel veya benzeri tavsiye vermeyi amaçlamamaktadır. Paylaşılan bu bilgilerin hatalı, eksik olmasından veya ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan firmamız hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kripto paralar yüksek derecede risk içeren yatırımsal enstrümanlar olup, her yatırımcının mutlak koşul ile kendi araştırmalarını yapması ve bilinen tüm ticari riskleri kabul ederek işlem açması gerekmektedir. Olası açılabilecek ticari işlemlerde anaparanın kaybı da dahil olmak üzere her zaman kayıp olasılığı vardır.

Join the conversation

or to participate.